Tampereen Työväen Teatteriin sadellut palkintoehdokkuuksia
Tampereen Työväen Teatteri on ehdokkaana Vuoden 2010 teatteriksi, sen ohjelmistossa oleva Sirkku Peltolan näytelmä Pieni raha on ehdolla Lea-palkinnon saajaksi vuoden 2009 parhaana näytelmänä, TTT:n näyttelijä Miia Selin on parhaan naissivuosan Jussi-ehdokas ja TTT:ssä näyttelevä Esko Roine on Jussi-ehdokkaana parhaasta miessivuosasta elokuvassa Täällä pohjantähden alla.
Keskiviikkona tuli julki tieto,että TTT on myös yksi viidestä Vuoden Teatteri 2010 -ehdokkaasta. Muut ehdokkaat ovat Kiasma-teatteri, Kouvolan Teatteri, Lappeenrannan kaupunginteatteri ja Unga Teatern.
Raadin mukaan ””Tampereen Työväen Teatteri on viime vuosina profiloitunut monipuolisella ohjelmatarjonnallaan ja paikallisväriä tunnustavilla esityksillään”.
Ahne pankkiiri ei perustele heittojaan
Kokoomuslaiset riitelevät perustulosta keskenään
”Vastikkeettomasta rahasta” ja työmoraalista syntyi mehevä väittely sosiaalisessa mediassa.


keskustele aiheesta
Tulosta
Facebook
Google
del.icio.us
MySpace
Twitter
Lähetä sähköpostina

